DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

zoocidy

         NEMATOCIDY - PŘÍPRAVKY PROTI SLIMÁKŮM:               

        Hlavním a osvědčeným pomocníkem v boji proti slimákům jsou granule obsahující jako účinnou látku metaldehyd. Aplikujeme rozhozem. Po přelezení, příp. pozření granule slimák  velmi rychle hyne (vysliní se).
  Přípravky obsahují hořké látky zabraňující
  v pozření zvířaty (psi, kočky,... )

Ekologičtější variantou jsou granule obsahující fosforečnan železitý. Po pozření těchto granulí slimáci přestanou přijímat potravu, zalezou a uhynou. Granule nejsou při použití nebezpečné pro zvířata, a rostlinám poslouží jako hnojivo.

         Proti slimákům používáme také NEMASLUG obsahující parazitické hlístice, které po aplikaci do půdy začnou vyhledávat slimáky, pronikají do jejich těla a během 3 - 21 dnů je zahubí. 
Hlístice se aplikují na počátku výskytu slimáků, především na jaře.
Přípravek má velmi krátkou skladovatelnost, proto ho prodáváme pouze po určitou dobu na jaře.

           PŘÍPRAVKY PROTI HLODAVCŮM A KRTKŮM                

        Do této skupiny patří přípravky proti slimákům, jedy na myši... pro jednodušší dělení sem zařadím i pastičky, repelenty a jiné odpuzovače.

 RODICUM EXTRA k hubení potkanů a hrabošů
v přilehlém okolí domu. Obsahuje novou moderní účinnou látku, která nebyla doposud v
 české  rep.  využívána. Představuje kompletní hotovou nástrahu připravenou k okamžitému použití. Obsahuje látku Bitrex, která je velmi hořká a ani snaha o její cílené pozření není možná. Děti i mazlíčci jsou proto v naprostém bezpečí. 

NORAT ATG jsou speciální granule určené na hubenímyší, potkanů a zejména hryzců. Je vhodný do vlhka. Vynikajících výsledků v hubení hryzců dosáhneme zejména brzy na jaře, kdy mají hryzci sežrané zásoby a jed ochotně žerou. (kromě NORATu ATG na zahra- du nabízíme i v dalších provedení k použití do domácností)

 
 RATIMOR PARAFÍNOVÉ BLOKY je jed na hlodavce s vysokou odolností proti vlhkosti.  Obsahuje hořké látky pro ochranu dětí, psů. koček a jiných zvířat. (kromě něj máme i v dalších provedení k použití do domácností)

 STOP ŠKŮDCŮM GEL je rodencitidní gelová návnada. Účinkuje na krtky, myši, potkany, hryzce, hraboše a krysy. Vlhký, velmi aromatický, atraktivní a voňavý gel láká k sež-rání. Gel se přilepí na packy, ulpí na srsti a hlodavci se budou čistit ( umývat) a tím gel vždy sežerou. Vysledky jsou viditelné již po prvním použití. 

DÝMOVNICE NA KRTKY - co dodat, v balení jsou 3 ks, je vhodné dát do každé aktivní krtiny, nebo tunelu jednu dýmovnici. 

Karbid vápníku je přípravek určený k odpuzení krtků a jiných  obyvatel podzemí. Při styku s vlhkostí (např. v půdě) se uvolňuje zapáchající plyn, který má silné odpudivé účinky na krtky a jiné hlodavce.

TEKUTÝ PŘÍPRAVEK NA KRTKY účinně odpuzuje krtky   zápachem. Maximální účinnosti dosahuje po 1-2 dnech,   účinkuje po dobu 2 měsíců. Naléváme do nor.

Na stejném principu je založen i KRETOX BARIERA. Používá se k odpuzení krtků z trávníků. Přípravek se aplikuje postřikem přímo na travnaté plochy. Obsahuje látky které jsou krtkům nepříjemné a  krtky odpuzují.
Po aplikaci postřiku je nutné trávník opět důkladně zavlažit aby kretox vsákl do půdy.

 Elektronický odhaněč krtků a hryzců vyluzuje proměnlivé akustické vlny, které jsou krkům nepříjemné a zahánějí je. Funguje v poloměru cca 10-15 metrů, dle složení zeminy. Nejdříve pozorujeme zvýšenou činnost krtků a později jejich ústup. Zdrojem je 6 středních monočlánků. 

        Na myši, potkany, používáme také PASTIČKY. Nabízíme klasické dřevěné, či kovové...    

 

plastové...

 

                                      

                  či kovový domeček k odchytu živých
myší (a jejich vypuštění hodně daleko...)

Na krtky, hryzce a jiné potvory žijící v půdě máme KLEŠŤOVOU PAST. Chce se to naučit a pak je vynikající.
Podobně funguje past
TRUBKOVÁ, která odchytí
zvíře živé a my ho můžeme vypustit daleko od naší zahrady.

 

         OCHRANA PŘED ZVÍŘATY, ZIMNÍM OKUSEM                   

Mechanická ochrana pomocí obalů různých výšek. Obaly se 
dají spojit do větších průměrů.  
Chrání i před zimním sluncem.

 

Přípravek určený k odpuzení divoké zvěře - srnek, divočáků a zajíců. Používá se v exteriéru k vytvoření pachových ohradníků, které vytvoří pachovou bariéru zabraňující zvěři ve vstupu. Je použitelný celoročně bez ohledu na teplotu. Aplikace pomocí houbiček na sloupky, laťky...  Odpuzující účinek přetrvá po dobu cca 3 týdnů. Poté opakovat. Přípravek se neaplikuje na živé rostliny. 

PACHO-LEK Divoké prase  je přírodní pachový koncentrát určený k odpuzení divočáků a další černé zvěře.  Je použitelný celoročně bez ohledu na teplotu. Účinnost látky je třeba obnovit každé 2-3 měsíce - v období rizika vzniku škod se doporučuje provádět oživení každé 2 týdny. Přípravek se neaplikuje na živé rostliny. 

                                                                                                

Nyní není pro naše hobby použití povoleno vůbec nic k aplikaci přímo na rostliny (jako byl dříve Aversol, Morsuvin, Stop Z...).

    

  granulovaný ODPUZOVAČ PSŮ  /  KOČEK   používáme k odehnání psů/koček od dřevin,   konstrukcí, záhonů... Ryze přírodní produkt neškodný k životnímu prostředí. 
Také v rozprašovači. V rozprašovači
rovněž nabízíme ODPUZOVAČ KUN, který nám
pomůže vyhnat kunu z půdy, kůlny...