DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

ochrana rostlin

               OCHRANA ROSTLIN
                         Jedním z našich základních sortimentů jsou PESTICIDY- přípravky na ochranu rostlin.
              Zjednodušeně je dělíme na FUNGICIDY proti plísním a houb. chorobám, INSEKTICIDY proti škůdcům z říše hmyzu, ZOOCIDY proti zvířatům, HERBICIDY proti nechtěným rostlinám a OSTATNÍ.

              V současné době probíhá přeregistrace přípravků dle nových norem. Může se proto stát, že Váš oblíbený už není. Případně v návodu není použití, které tam bylo. Často to je pouze kvůli penězům. Zjednodušeně řečeno: každá řádka v návodu, každá rostlina v použití stojí veliké, převeliké peníze. My Vám nesmíme radit v rozporu s návody, či bez opory v SRS vydávanými předpisy. Ale, používejte zdravý rozum. U ovoce a zeleniny pozor. Jíme to. Ale u květin.... Má přípravek stejnou účinnou látku, tak co řešit... Nejsou tam karafiáty, ale jsou tam růže... A hlídejte si, co končí ! Například ke konci roku 2017 Delan... Doma nezmizí.. PS: na mnoho škůdců, chorob oficiálně nic není (ani ve velkém balení )  například: dlouhodobě působící proti plevelům ( jako travex, už ho po mně nechtějte, 30 let se nedělá ), ...

          Možná toto bude znít hloupě, ale protože se v poslední době setkáváme ve stále větší míře s výsměchem a dobrými radami typu: "Atranex se stále vyrábí, Vy blbko, ne, že se neprodává, v Izraeli je ho dost...", "DDT jsem vloni kopil v Holandsku..." jsem nucen upozornit: NAŠE PRODEJNA JE V PRAZE, V ČESKÉ REPUBLICE.  Řídíme se českými zákony, českými předpisy, (ač se mi mnohdy nelíbí)... To, co se vyrábí a prodává jinde, se nemusí smět prodávat v Čechách. (mimochodem, u hulváta, který nazval kolegyni blbkou, bych si rád láhev atranexu (až pojede do Izraele, (a podaří-li se mu ho propašovat do EU) objednal).