DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

nože‚ nůžky‚ pilky

      Snažíme se nabízet kvalitní nože, nůžky a pilky od léty osvědčených výrobců.  Nenajdete u nás "cenově jedinečné" ... " na jedno použití".

       Nože Vám nabízíme od firem Fiskars a naší Mikov a KDS Sedlčany.
Zahradnické nože FISKARS jsou v pevném (nezavíracím) provedení. Kvalitní ocel a vynikající vsazení čepele je samozřejmostí, stejně jako ergonomické provedení. Pouze pro praváky.

 Nože od firmy MIKOV jsou též pouze pro praváky, v pevném provedení. Jedná se o kvalitní nože pro hobby použití. 

      Z české firmy KDS Sedlčany nabízíme kvalitní, osvědčené nože.
ROUBOVACÍ s tímto zavíracím nožem roubovali již generace zahradníků.
OČKOVACÍ již  klasický velmi kvalitní zavírací nůž. ŽABKA Podobné nože se používali již ve starověku. My pracujeme s jeho zavírací verzí. Hlavně začišťujeme řezy, čistíme a někteří z nás i štěpují. 
            Všechny tyto nože (z KDS) nabízíme v dvojím provedení:
pro praváky nebo pro leváky. Nože z KDS používají i profesionálové.

        

Nabízíme rovněž ROUBOVACÍ KLEŠTĚ - NŮŽKY.

Výrazně zjednoduší roubování i naprostým laikům. K roubování většiny dřevin.

           NŮŽKY nabízíme rovněž od více firem: od firmy FISKARS máme:

Nůžky zahradní převodové. Jejich rotační pohyb držadla umožňuje současné zapojení všech prstů. Unikátní převodový mechanismus (otočná rukovět) zajišťuje maximální střižnou sílu. Nabízíme je ve dvou velikostech.

Nůžky P321 a 341 jsou vhodné pro čistý hladký řez. Kalené a přesně broušené ocelové čepele zůstávají dlouho ostré. Nabízíme dvě velikosti.

Nůžky P251 řez do průměru 24 mm. Vrchní pohyblivá čepel je potažená nepřilnavou vrstvou. Tím je dosaženo plynulejších řezů a neulpívání kůry a pryskyřice na povrchu čepele. 

Ruční dvousečné nůžky P32 jsou vhodné pro rychlé stříhání tenčích větví a rostlin. Mají velmi odolnou konstrukci a pohodlné rukojeti. Výška: 19 mm, délka: 197 mm, šířka: 55 mm. Hmotnost: 182 g.

Dvoučepelové nůžky P26 jsou vhodné pro střih čerstvého dřeva do průměru 20 mm. Čepele jsou
z vysoce kvalitní karbonové oceli, vrchní čepel má nepřilnavou vrstvu. Nůžky se vyznačují trvanlivostí, lehkostí, ergonomií, vysokou kvalitou a nádherným designem. Šířka: 70 mm, délka: 208 mm, výška: 20 mm, hmotnost: 200 g. Také ve vínové barvě a tradičním černooranžovém provedení.

Zahradní dvousečné nůžky P68 jsou vhodné ke střihu jak tenčích, tak silnějších větví. do průměru 24 mm. Jsou velmi vhodné pro ženskou - menší ruku, protože mají stavitelné rozevření rukovětí a čepelí, zámek ovladatelný jednou rukou při uložení nůžek a neklouzavá SoftGrip držadla. Výška: 20 mm, délka: 208 mm, šířka: 70 mm, hmotnost: 190 g. 

Nůžky zahradní PowerStep™Nový mechanismus snižující pracovní zátěž. Patentovaná technologie PowerStep™ umožňuje stříhat větve v jednom, dvou nebo třech krocích, nůžky si samy zvolí nejvhodnější nastavení podle průměru stříhané větve. Provedení pro leváky i praváky.

Nůžky zahradní PROFI Fiskars. Vynikající ergonomická držadla s příjemným měkkým povrchem tlumí rázy, snižují únavu svalů.
Speciálně zakalená horní čepel se zářezem pro stříhání drátů. Regulovatelný přítlak čepelí se zámkem.

Nůžky P44 mají spodní držadlo ve tvaru oka pro bezpečnější držení. Komfortní Softgrip horní držadlo. Stříhat lze těsně u kmene. Na střihání čerstvého dřeva. Čepele jsou z nerezavějící švédské oceli. Horní je potažena PTFE pro snížení tření. Délka: 195 mm. Hmotnost: 150 g. 

Zastřihávací nůžky Fiskars Micro-Tip Solid™ SP13  Pomocí přesných Micro-Tip čepelí se střihem po celé délce perfektně vytvarujete a prostřiháte i rostliny na hůře přístupných místech. Čepele jsou vyrobeny z nerezové oceli. Nůžky lze zaaretovat pomocí zámku v uzavřené poloze, což chrání jak čepele před ztupěním, tak uživatele nůžek před zraněním. 

 

 

      Nově nabízíme speciální nůžky pro leváky. Jsou profesionální řady značky FELCO ze Švýcarska. Proto ijejich cena není nejnižší.

 Felco 9 pro velkou ruku,střih do průměru 25 mm.
 p
lná rukojeť z kovaného hliníku, hmotnost 245g

Felco 10 pro velkou ruku, s otočnou (protisklu-zovou) rukojetí pro snížení námahy (o 30%), hmotnost 290gr.

Felco 16 - ergonomický model pro středně velkou ruku, střih do průměru 20 mm, pro snížení vynaložené síly při stříhání a zabránění vzniku zánětu šlach jsou stříhací hlavice nůžek zkosené. Hmotnost 210gr.

Felco 16 - pro středně velkou ruku, střih do průměru 20 mm, s otočnou rukojetí pro snížení námahy. Zkosené hlavice nůžek. Hmotnost 265gr.

 

     Po velkém úspěchu nůžek FELCO pro leváky nabízíme i pravoruké:  FELCO 5F 14F 160S a L

     a FELCO 7 převodové (otočná rukovět)

     Tyto nůžky jsou sice dražší, ale jejich kvalita je výrazně vyšší.

 

        
       Od firmy KDS Sedlčany nabízíme dvousečné nůžky 4525 jsou to nůžky klasického provedení osvědčeného po léta. 
Vyrobené z kvalitní oceli, skoro nezničitelné.

 

       Pro "balkonové" pěstitele, na střih pokojovek a pod. nabízíme levné dvousečné nůžky z Číny. Nejsou super kvalitní, ale na ostříhání fikusu doma, kytek v truhlíku... bohatě stačí.
 

             

      Pákové nůžky na silné větve:

      nabízíme rovněž hlavně od firmy FISKARS, která se nám osvědčuje jak kvalitou, tak cenou: 

     Nůžky s převodem L70 mají perfektně vybroušenou ostrou čepel. Čepel je pota-žená kluznou vrstvou PTFE, střihá proti spodní čepeli, která je vytvarována tak, aby větev při střihání nevyjížděla. Nůžky jsou vhodné na čerstvé větve. Délka: 450 mm. Hmotnost: 490 g.

Nůžky L74  jsou větší variantou předchozích. Díky zubovému převodu ustříhnete větev, na kterou jste si dříve brali pilku. Délka: 570 mm. Hmotnost: 550 g. 

Nůžky L78 na silné větve s převodem mají spodní čepel ve tvaru háku pro střihání tlustých, syrových větví. Snadno ucho-píte větev mezi čepele. Díky malé hmotnosti s nimi lze stříhat i velmi dlouhou dobu s minimální únavou. Držadla z měkkým povrchem pro pohodlné držení. Max. střihaný průměr 50 mm. Délka: 695 mm. Hmotnost: 1120 g. 

Dvoučepelové nůžky s hákovou hlavou L28 jsou vhodné na stříhání silných větví, zmenšování živého plotu nebo vystříhá-vání křovin. Čepele jsou vyrobeny z kale-né oceli potažené vrstvou snižující tření.

Nůžky L85 s patentovanou technologií PowerStep™ umožňují stříhat větve
v jednom, dvou nebo třech krocích, nůžky si samy zvolí nejvhodnější nastavení podle průměru stříhané větve. Jednočepelové provedení ke stříhání
i suchého, tvrdého dřeva. Délka: 570 mm. Hmotnost: 690 g. 

Dvoučepelové teleskopické nůžky L86  Nastavitelná délka držadel zaručuje optimální dosah. Hlava je vyrobena
z vysoce kvalitní velmi tvrdé nerezové oceli, která zůstane ostrá i po dlouhodobém používání. Držadla jsou vyrobena z FiberCompTM materiálu, ten je pevný, lehký, trvanlivý, vyztužený skelnými vlákny. Nůžky jsou lehké a pohodlně se používají zejména při vystřihování křovin a úpravě živých plotů. Rozměr: š. 249 x dl. 665 - 915 mm, váha 1030 g. 

 

 

 

             Nůžky HOUSENICE - na stříhání ve výšce.

 

            Od firmy fiskars nabízíme: Nůžky univerzální – housenice        více- účelový nástroj pro střihání větví s vynikajícím přístupem do koruny stromů. Nastavitelná (otočná) střihací hlava a střihací mecha- nizmus s velkým převodem dovolují rychlé, pohodlné a bezpečné  střihání větví. Nůžky lze také použít pro vystřihování křoví u země bez ohýbání zad. Vrchní pohyblivá čepel vyrobeno ze speciální oceli CrMoV a je potaženo kluznou vrstvou PTFE. Spodní čepel je z kalené nerezavějící švédské oceli a díky svému vybroušení do tvaru háku, pevně drží větev při střihání. Střihací hlavu lze natáčet v rozmezí 230° Mají dosah stříhání do výšky až 3,5 m. K nůžkám se může připojit prodlužovací nástavec. Hmotnost: 870 g

         Nůžky univerzální – housenice teleskopické jsou variantou předchozích s dosahem stříhání do výšky až 6 m.Mají spolehlivý mechanismus pro zajištění nastavené délky násady. Délka násady je nastavitelná v rozsahu 2400 až 4100 mm. Hmotnost. 1900 g.

        K těmto nůžkám nabízíme jako doplňky prodlužovací nástavec,
pilku a česáček
.

        Nůžky na živé ploty - ŠPALÍRKY nabízíme v několika provedeních. 

 

Teleskopické nůžky HS86 jsou vhodné pro zastřihávání živých plotů a křovin. Umožňují práci v optimální pracovní poloze díky nastavitelné délce držadel
v rozmezí 680 - 930 mm. Pohodlná držadla s neklouzavým SoftGrip povrchem, jsou ergonomicky tvarována. Výška: 45 mm, délka: 675 mm, šířka: 215 mm. Hmotnost: 1250 g. 

Nabízíme i špalírky na tyči pro snadné stříhání ve výšce. Otočná hlava umožňuje střih vršku živého plotu bez štaflí. Délka 167 cm

     Kromě těchto nůžek nabízíme špalírky XTRA v několika provedeních.

              Nabízíme české pilky s natáčecím listem z PILANY.


Jsou to jednoduché kvalitní pilky s natá-čecím listem pro lepší řez na správném místě. Dobré napnutí listu zaručí pevný rám pilky spolu s napínací pákou. 

Nabízíme i stejnou pilku s tulejí pro nasazení na tyč 
a jednodušší řez ve výškách bez použití štaflí. 
     
Na tyto pilky máme i náhradní listy.

                Zahradnické pilky FISKARS

Pilka zahradní a kempinková     

  Zasouvací čepel z kalené oceli je dlouhá 160 mm a má velmi výkonné ozubení pro řezání syrového dřeva. Držadlo je z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny, jehož konec je upraven proti sklouznutí prstů. Plastová spona umožňuje pohodlné nošení pilky zavěše- né na opasku. Délka: 360 / 200 mm, Hmotnost: 95 g

Velká 10" zahradní pilka  

Zasouvací čepel délky pilového listu 255 mm je srovnatelná s délkou většiny jiných pil, které jsou však neskladné a obtížně se přenášejí. Určena pro řezání dřeva až do průměru 120 mm. Délka: 555 /305 mm. Hmotnost: 200 g

       Nůžky na trávu naleznete v oddílu nářadí.