DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

travní semeno

     Kvalitní trávník je nedílnou součástí skoro každé zahrady. Je důležité si uvědomit, k čemu bude trávník sloužit. Je samozřejmě rozdíl mezi reprezentačním trávníkem u našeho zámku (o který se stará zahradník na plný úvazek), trávníkem na chalupě, kde jsme dva měsíce v roce 
a trávníkem u domu, kde žijeme, ale kde nejsme stále (chodíme do práce, či jiných kratochvílí). Musíme si proto uvědomit co chceme, na co máme, co můžeme. 

     Jako další neméně důležitou věc, si musíme uvědomit kam ho chceme - do jakých podmínek. 
    Nejčastější je zakládání trávníku výsevem semen. A o nich je tato část. Nebudeme zde řešit údržbu, jak založit... pouze nabídka semen.

 

        TRAVNÍ SEMENO:

Pro běžné trávníky "anglického typu" - pravidelně sekané nabízíme osvědčené travní osivo od firmy OSEVA UNI CHOCEŇ a její šlechtitelské stanice VĚTROV.

          UNI 9 ZAHRADNÍ: Univerzální nízká travní směs pro běžné podmínky. Není vhodná ani pro příliš slunné, ani pro zastíněné plochy. Normální trávník s běžnou dávkou slunce a vláhy vytvoří bez problémů. Balení 0,35 a 1 kg.

           UNI 11 DO POLOSTÍNU: nízká parková směs určená pod stromy, na severní strany budov... Balení 0,35 a 1 kg.
          UNI 10 RENOVA: k obnově, prosetí prořídlých trávníků ( není určena k zakládání nových, či k opravě děr po výkopech atd. ) po zimě... Balení 0,35 kg a 1 kg.
           UNI 12 HŘIŠTNÍ: nízká, odolná tráva, vyniká renovační schopností po poškození. Do dobrých podmínek. Baleni 0,35 a 1 kg.

           VV 3 NA SLUNCE DO SUCHA: co dodat. Díky vysokému obsahu Kostřavy ovčí snáší  extrémní slunce a sucho. Je nízká, odolná sešlapu, hezká  a jemná. Balení 2 kg. Jí podobná je směs MIDI v malém, 35 dkg. balení.


        VV 16 DO STÍNU A SUCHA: nízká, odolná směs parkového typu  určená do hlubšího stínu a sucha ( pod stromy v zápoji, prudší severní svahy, severní úpatí vyšších budov... Balení 2 kg.

        Jako přídavek do horších podmínek a méně reprezentačních trávníků, můžeme přidat BÍLÝ, PLAZIVÝ JETEL. Nabízíme v 200gr. balení.

        Vzhledem k platným zákonům toto semeno nesmíme rozvažovat dle Vašeho přání. Doporučujeme průměrnou výsevní dávku  3 - 5 gramů na metr čtvereční.
      

 

          Na výsev luk - trávníků sekaných pro seno (kterým chceme krmit) nám poslouží: AROMA: víceletá luční vysoká travní směs s jetelem ( pro králíky) Balení 0,5 kg.

         K tomuto semenu můžeme rovněž přidávat JETEL. A to JETEL LUČNÍ, či JETEL ČERVENÝ a NACHOVÝ. 

           

            


       Nejen jako doplněk nabízíme semena kvetoucích luk od nadšenců   z PLANTY NATURALIS. KVĚTNATÉ LOUKY: jsou směsí semen kvetou- cích lučních trvalek a travin. Jedna dávka postačí na osetí cca 5-10 m2.  
      Nabízíme kompletní výběr, vše v malém balení na 5-10 m2.

     Nejširší sortiment obsahuje ČESKÁ KVĚTNICE, do vlhka je vhodná HORSKÁ LOUKA, na slunce do sucha SUCHÁ STRÁŇKA, do extrémního sucha STŘEŠNÍ ZAHRADA. ZAHRADNÍ LOUČKA do menších  zahrádek, zcela bez jedovatých rostlin, do polostínu KVĚTNATÝ PODROST,  na nižší sekání ZELENÝ CHODNÍČEK, motýly Vám přiláká MOTÝLÍ LOUKA, zcela nenáročná je CHALUPÁŘSKÁ LOUKA,dále krásná ZÁMECKÁ a KOPRETINOVÁ LOUKA. Stýská-li se Vám po starých časech, máme LOUKU STARÝCH ČASŮ, pro mlsné nosíčky BYLINKOVOU VONIČKU, na obohacení (světe div se,) LUČNÍ KVĚTY NA OBOHACENÍ a jednoleté POLNÍ KVÍTÍ. Pro VČELY máme směs letniček, či trvaloul ouku. Na objednávku můžete svým přátelům koupit tři druhy KOPŘIV.

      Na objednávku zajistíme osivo květem barevně sladěných lukOsivo pícních a pastevních směsí s kvetoucími rostlinami vhodnými pro tyto účely, či výše zmíněné ve větším balení.

      Jsme přesvědčeni, že u venkovské chalupy je tato louka vhodnější, než jakýkoliv "anglický trávník".
      
Jsme přesvědčeni, že údržba krásné louky dá méně práce než jakýkoliv "anglický trávník".
      
Jsme přesvědčeni, že kvetoucí louka bude krásná i v neobvyklých místech (na dvoře činžáku...)